Pokazywanie postów oznaczonych etykietą spódnica. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą spódnica. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 7 kwietnia 2013

Szycie jest łatwe, szycie jest trendy!




A zatem słowo się rzekło, rozpoczynamy cykl spotkań nauki szycia z przyjemnością !  


Zapraszamy na I stopień wtajemniczenia. 

Proponujemy Wam 15 godz nauki ( 3 spotkania po 5 godzin w tym dwie 15 minutowe  przerwy na kawę i domowe ciacho).

Zapraszamy osoby raczkujące z szyciem od 15-tego roku życia. 

Będziemy szyć spódnicę ołówkową  oraz torebkę kopertówkę  (do kompletu z resztki materiału).

W czasie zajęć uczestnicy  poznają między innymi : obsługę maszyny i podstawowe informacje bez których ani rusz,technikę szycia i krojenia  prostej spódnicy,sposób przygotowania przymiarki,technikę wszywania zamka oraz wykończenia  na gotowo, a zatem  uszycie  spódnicy od początku do końca.

Zajęcia odbędą się w sobotę 11,18, 25 maja od godz 10-15 w pracowni mieszczącej się w domu handlowym AZET w centrum Tychów.

Kurs będzie prowadził zawodowy krawiec z dużym doświadczeniem.

Grupa będzie liczyła ok 5 osób co umożliwi indywidualny kontakt z prowadzącym.

Cena 390 zł (kupon materiału ,dodatki oraz dla każdej uczestniczki przygotowany wykrój w/g jej wymiarów w cenie)

Zapraszamy wszystkie chętne osoby  do  rezerwacji miejsca telefonicznie na numer 531149511, w pracowni  od poniedziałku do piątku w godzinach od 16 do 19, bądź mailowo! Warunkiem uczestnictwa będzie wpłacenie 80 zł wpisowego w pracowni bądź na konto oraz wcześniejsze spotkanie w pracowni w celu zdjęcia miary potrzebnej do przygotowania formy. Pozostałą część opłaty będzie można uiścić na pierwszym spotkaniu.
Istnieje możliwość pracy na własnej maszynie, prosimy jednak o zgłoszenie tego faktu przy zapisie!
Niestety nasze możliwości ,nazwijmy to lokalowe  i ilość maszyn,są ograniczone , zatem kto pierwszy ten lepszy.

Zapraszamy!!

Umiejętność szycia w dobie kryzysu i masowej produkcji odzieży pozwoli zaoszczędzić dużo pieniędzy i wyróżnić się z tłumu. 

Szycie jest trendy!!!

  



Dla osób , które pokochają szycie, mamy kolejną propozycję... szczegóły podamy w najbliższym czasie. Możemy zdradzić tylko, iż sprawa będzie dotyczyła kupionej w secondhandzie bądź posiadanej rzeczy, która kiedyś Was zachwyciła , a teraz leży na dnie szafy. Pokażemy, jak stworzyć unikalną i wyjątkową perełkę:) Myślimy też o następnym II stopniu wtajemniczenia....


DO ZOBACZENIA!




czwartek, 29 listopada 2012

Szyjemy spódnicę ołówkową z baskinką

Baskinka, czyli rozkolszowany pas materiału, falbana wszyta na wysokości talii. Ogromnie popularna na początku lat 80.,a teraz świętuje swój come back. Słowo "baskinka" bierze swój początek w Hiszpani i dosłownie oznacza strojną, szeroką spódnicę noszoną przez Hiszpanki i Baskijki (hiszp. "baskquiña"). 

Obecnie baskinka zdobi nie tylko spódnice. W sklepach i na wybiegach (Nina Ricci, Vera Wang, Jason Wu, Yves Saint Laurent, Giorgio Armani) można spotkać sukienki, bluzki a nawet płaszcze z baskinką.Fasonów baskinek jest równie wiele. Mamy więc baskinki długie, zakrywające biodra, oraz krótkie. Mamy falbanki mocno pomarszczone, a także delikatnie falujące wokół bioder.
Baskinki nosimy do wąskich spodni- cygaretek i spódnic ołówkowych, spódnice natomiast do wąskich, przylegających do ciała bluzek.Baskinek nie polecamy dla kobiet o pełnych kształtach i szerszych biodrach bądź o budowie klepsydry lub gruszki. Będą natomiast idealne dla sylwetki szczupłej a nawet chłopięcej.

Spódniczka którą prezentujemy, jest klasyczną spódnicą z założeniem z tyłu,posiadającą kiszenie.  Na życzenie klientki doszyliśmy baskinkę na oddzielnym pasku. Baskinka całkowicie zmienia charakter spódnicy.






Chodziło o to ,żeby baskinka nie odstawała na brzuchu

                     Spódnica bez baskinki

                         i z baskinką.
                      Dobry sposób na odświeżenie spódnicy.








sobota, 24 listopada 2012

Mała zmiana wielki efekt- wszywamy zamek w spódnicę

Tym razem musimy stawić czoła takiemu problemowi:  Klientka kupiła komplet bluzkę i spódnicę. Niestety spódnica jest zbyt długa i klientka chce ją skrócić. Zwykle zmieniamy długość skracając dół spódnicy, tym razem jest to niemożliwe, gdyż dół  wykończony jest w oryginalny sposób, którego nie bylibyśmy w stanie odtworzyć. Trzeba w takim wypadku podnieść spódnicę czyli właściwie całą ją przerobić....Wydaje się być trudne? Dla nas nie ma trudnych zadań:)

Pierwszy krok to obcięcie kawałka materiału od góry. W wyciętym kawałku mieścił się ozdobny zamek a więc będziemy musieli go przyszyć z powrotem w nowym miejscu, niżej. Najpierw musimy obcięte brzegi wykończyć ozdobną taśmą ,elastyczną aksamitką.
I pięknie  przeszyć.
Etapy wszywania zamka, który nie jest zwyczajny, tzn. niezwyczajnie wszyty.
Dopasowujemy, spinamy szpilkami, a jak widać spódnica ma dwie warstwy.
Tak to wygląda od wnętrza spódnicy
Przeszywamy
Gotowe! Nasze klientki mają do  nas zaufanie. Dziękujemy.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...